top of page

Başarısızlık Korkusunun Üstesinden Gelme

Korkularınızın üstesinden gelin ve hedeflerinize ulaşmak için ilerleyin!

Hiç başarısız olmaktan korktuğunuz için hiç denememeye karar verdiniz mi?

Kontrol edilmeden bırakıldığında, başarısızlık korkusu donmanıza ve hareketsiz kalmanıza neden olabilir. Neyse ki, şu beş adımı izleyerek korkularınızın üstesinden gelebilirsiniz.1. Küçük Hedefler Belirleyin

Başarısızlıktan korktuğunuzda geleceği görselleştirmek çok zor olabilir, ancak küçük ve ulaşılabilir hedefler belirlemek bizi ilerlemeye motive edebilir. Bu “erken kazançları” tanıyın ve kutlayın!


2. Tüm Potansiyel Sonuçları Analiz Edin

Birçok insan bilinmeyenden korktuğu için başarısızlık korkusu yaşar. Tüm potansiyel sonuçları değerlendirin Kararınızın – iyi ve kötü olası etkileri kabul etmek, kendinizi daha kontrollü ve hazırlıklı hissetmenize yardımcı olabilir.


3. En Kötü Durum Senaryosunu düşünün

Kendinize “Gerçekçi olarak olabilecek en kötü ne olabilir?” Diye sorun. Bazen, olası en kötü sonuç her şeye rağmen o kadar da kötü olmayabilir.


4. Acil Durum Planınız Olsun

Hepimiz zaman zaman başarısız oluruz, ancak bu sizi tekrar denemekten alıkoymamalıdır! Bir yedekleme planına sahip olmak, hızlı bir şekilde iyileşmenize yardımcı olabilir … Ve ilerlemek için daha az endişelenmenize yardımcı olur.


5. Olumlu Düşün!

Olumlu onaylamalar kullanarak düşüncenizi yeniden şekillendirin. “Bunu yapabilirim!” gibi… ve “bu iş için doğru kişiyim.” Bu, düşüncelerinizi rasyonelleştirmenize ve size olumlu bir zihniyet kazandırmanıza yardımcı olacaktır.

Son olarak, başarısızlığın hayatın normal bir parçası olduğunu unutmayın, ancak bu başaramayacağınız anlamına gelmez. Yavaş ama istikrarlı bir şekilde ilerleyerek, başarısızlık korkunuzun üstesinden gelmeye başlayacaksınız.

38 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
whatsapp png.png
bottom of page